Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti

Della Miles

08 Haziran 2017 @ 21:15 - 23:00

Suat Taşer’in koltukları çok rahatsız olduğu için yanınızda minder götürmenizi ısrarla tavsiye ederim.

Uzun yıllar Michael Jackson ve Whitney Houston başta olmak üzere birçok sanatçının vokalistliğini yapan Della Miles, 8 Haziran’da Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda sizlerle…

Üniversite öğrenimine başladıktan sonra,yapmak istediği tek işin müzik olduğuna karar vererek öğrenim hayatını yarıda bıraktı ve hayallerini gerçekleştirmek için Los Angeles’a gitti.

Kısa sürede yeteneği fark edilen Della, kendisini önemli müzik şirketlerinin arasından seçim yaparken buldu.Çeşitli reklam müzikleri seslendirdikten sonra Los Angeles’ın önde gelen stüdyolarında albüm kayıtları yapmaya başladı. Zamanla popülerliği artan Della, kariyerinin miladı olarak değerlendirdiği Michael Jackson’ın yapımcılığını yaptığı  ‘Sisterella’ müzikalinde başrolü canlandırdı.

Müzikalden sonra Whitney Houston’ın dikkatini çekti ve 1997-2001 yılları arasında şarkıcının vokalistliğini yaptı.Della, Whitney Houston ile çalıştığı yılları, müzikal eğitiminin en önemli yılları olarak değerlendirmektedir.

Daha sonra,Della kendi yarattığı şarkıları seslendirmeye başladı.Della 2005 yılında Almanya’nın önemli şarkıcılarından biri olan Marius Müller Weternhagen ile bir araya gelerek stadyumlarda konserler verdi.2012 de American Lulu Opera’da başrol oynadı. Hemen ardından Hope Müzikalinde Michele Obamayı canlandırdı.

Yaptığı dünya çapındaki büyük işlerin yanı sıra ülkemizde Müslüm Gürses, Zeki Müren gibi duayenleri anma albümlerinde yer aldı ve Murat Kekilli’nin 2013’te çıkardığı Gümüş Teller albümünde sanatçıya Git şarkısında eşlik etti.

Türkiye’ye sık sık gelen Della Milles konserlerinin yanı sıra IKSV Caz Festivalinde ve İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yer aldı.

Detaylar

Tarih:
08 Haziran 2017
Saat:
21:15 - 23:00
Etkinlik Kategorileri:
,

Mekan

Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu
Hasan Ali Yücel Blv., 2009. Sk. Bostanlı + Google Haritalar
Telefon:
02323626161